четвер, 30 березня 2017 р.

РМО вчителів української мови та літератури

   
 Почуєш -забудеш
Побачиш - запамятаєш
Зробиш сам - зрозумієш
Конфуцій
 29 березня на базі ОНВЗ Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М. Темника відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів української мови та літератури на тему "Використання інформаційних технологій на уроках української філології як засіб формування комунікативної компетентності учнів", учасниками якого стали 19 словесників з 15 навчальних закладів району. У ході семінару було обговорено питання використання ресурсів мережі Інтернет у професійній діяльності вчителя української мови та літератури (Вічева О.О., Ільїнський НВК), окремо розлянуто методику роботи з електронними словниками (Чечет Н.В., Просторівська ЗОШ), керівник РМО Лущай Л.А. (Владівська ЗОШ) розповіла як поєднати традиції та інновації при написанні шкільного твору, Макаренко Ю.А. (Чернігівська СШ "Надія")  - про вплив вчителя на культуру спілкування в Інтернеті, присутні переглянули презентацію. 
Бистрицька Н.А. презентувала свій досвід роботи по веб-квестам, вчителі мали змогу докладно познайомитися із етапами створення та реалізації квесту "Ніч яка місячна..." серед учнів та педагогів Богданівської школи. Братішко Н.В. (Ільїнський НВК) запросила до участі колег та їх вихованців у своєму веб-квесті "Котигорошки"
Крім того традиційними залишилися для обговорення питання проведення ДПА у 2016-2017 н.р., вибору підручників для 9 класу, забезпечення якості роботи віртуального методичного об'єднання на Заповікі.
Те, що використання Google-сервісів у навчальній діяльності не данина моді, а вимога часу, (разом з тим і його економія при підготовці до уроків), хочеться сподіватися, стане очевидним для всіх членів РМО. 

РМО вчителів іноземної мови

        28 березня на базі опорного навчально-виховного закладу Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ступенів ім. А.М. Темника відбулося засідання районного методичного об'єднання вчителів іноземної мови з теми "Шляхи реалізації комунікативного підходу до навчання англійської мови", який відвідало 14 педагогів з 12 шкіл району. Гончар Ю.А. (Чернігівська ЗОШ І-ІІ ст.), Носенко О.О. (Чернігівська СШ "Надія"), Курусь І.О (Обіточненська ЗОШ) висвітлили питання теоретичного характеру відповідно плану роботи, Поваренко Я.О. (Богданівська ЗОШ), Лобко Н.А. (Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст.) поділились практичними матеріалами, які використовують у своїй діяльності, Чепіжко А.М. (Ноказанкуватський НВК) надала звіт про курсову перепідготовку, яку проходила нещодавно при ЗОІППО.
     Серед інших актуальних питань, які обговорювалися: проведення ДПА, ЗНО у 2016-2017 н.р., вибір підручників для 9 класу, робота літніх мовних пришкільних таборів та ін. У рамках практичної частини семінару всі присутні могли відредагувати візитку члена ВМО на Заповікі, переглянути матеріали учасників виставки "Освіта Запорізького краю-2017", каталог електронних освітніх ресурсів  вчителів англійської мови Запорізької області.
    Крім того окремо під керівництвом Калінкіної С.М. вчителі німецької мови провели тематичний семінар-практикум з актуальних питань навчання предмету.

понеділок, 20 березня 2017 р.

Про проведення ДПА у 2016-17 навчальному році

Про особливості проведення державної підсумкової атестації у 2016-17 навчальному році детальніше читайте на сайті osvita.uа

понеділок, 6 березня 2017 р.

Про безкоштовне навчання англійській мові

Відповідно до листа Міністерства освіти і науки України від 22.02.2017     №1/9-97 «Щодо безкоштовного навчання англійській мові з використанням онлайн технології» Соціальний проект «Lingva.Skills» надає можливість безкоштовно вивчати англійську мову за інноваційною освітньою моделлю змішаного навчання (blended learning) з використанням онлайн технології вивчення іноземних мов www.lingva.ua.

середа, 1 березня 2017 р.

І кожен фініш - це, по суті, старт...

Доки проект наказу готується до друку, хотілося б поговорити про підсумки обласних олімпіад з навчальних предметів не в офіційно-діловому стилі. Аналізуючи останню п'ятирічку, з усіх показників (запрошені-заявлені-присутні-переможці) маємо ріст, що не може не радувати. Цього року одинадцять з тридцяти учасників з чотирьох навчальних закладів району (Богданівська ЗОШ, Чернігівська ЗОШ І-ІІІ ст., Чернігівська СШ "Надія", Верхньотокмацька ЗОШ) здобули перемогу з 7 навчальних дисциплін (математика, українська мова та література, біологія, географія, трудове навчання, фізична культура, юні знавці Біблії). Є з ким працювати, є кому працювати (вдячні вчителям, які підготували переможців). Однак...
Кажуть, що всі діти талановиті. Все залежить від вчасно виявленого таланту і від його розвитку. Для того, щоб розвивати талант, потрібно створити умови, щоб іскра в душі дитини могла розгорітися. Інтелектуальні змагання - не єдина сфера, де можуть "відмітитися" школярі, пишаємося спортивними досягненнями, захоплюємося музичним і танцювальним талантом, акторською майстерністю, організаторськими здібностями, не можна відвести очей від виставки учнівських робіт декоративно-прикладного мистецтва... Безперечно, талановитою є молодь нашого району, у найрізноманітніших сферах вона підкорює вершини. Шановні педагоги, підтримуйте, допомагайте проявити дітям їх талант, і, головне, - вірте у своїх вихованців!